2014 Dünya Kupası kuraları çekildi

2014 Dünya Kupası kuraları çekildi

Brezilya’da düzenlenecek 2014 Dünya Kupası elemelerinin kura çekimi Rio de Janeiro’da yapıldı. A Milli Takım Teknik Direktörü Guus Hiddink ve Sorumlu Yardımcı Oğuz Çetin ile Milli Takımlardan Sorumlu TFF Yönetim Kurulu Üyesi Cüneyt Tanman’ın katıldığı kura çekimi sonunda

Milli Takımımız, Hollanda, Macaristan, Romanya, Estonya ve Andorra ile birlikte D Grubu’nda yer aldı.

Kura çekimi sonunda diğer gruplar şöyle oluştu:

A Grubu: Hırvatistan, Sırbistan, Belçika, İskoçya, Makedonya, Galler.

B Grubu: İtalya, Danimarka, Çek Cumhuriyeti, Bulgaristan, Ermenistan, Malta.

C Grubu: Almanya, İsveç, İrlanda Cumhuriyeti, Avusturya, Faroe Adaları, Kazakistan.

E Grubu: Norveç, Slovenya, İsviçre, Arnavutluk, Kıbrıs Rum Kesimi, İzlanda.

F Grubu: Portekiz, Rusya, İsrail, Kuzey İrlanda, Azerbaycan, Lüksemburg.

G Grubu: Yunanistan, Slovakya, Bosna Hersek, Litvanya, Letonya, Liechtenstein.

H Grubu: İngiltere, Karadağ, Ukrayna, Polonya, Moldova, San Marino.

I Grubu: İspanya, Fransa, Belarus, Gürcistan, Finlandiya.

Gruplarını ilk sırada tamamlayacak 9 takım ile en iyi 8 grup ikincisinin oynayacağı play-off turu sonunda 4 takım Dünya Kupası’na katılmaya hak kazanacak. Gruplarda eleme maçları 7 Eylül 2012 ile 15 Ekim 2013 tarihleri arasında oynanacak.

Hiddink: “İşimiz kolay değil ama oyuncularıma güvenim tam”

A Milli Takım Teknik Direktörü Guus Hiddink, Brezilya’nın Rio de Janeiro kentinde çekilen 2014 Dünya Kupası elemeleri kuralarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Gruptaki gerçek rakibin Hollanda olacağına dikkat çeken Hiddink, “Benim için de ilginç ve zorlu bir kura bu. Son birkaç yılda, hep pozitif sonuçlar getiren iyi ve genç bir kadro oluşturdular. Son Dünya Kupası’nda da final oynadılar” diye konuştu.

Hollandalı teknik adam sözlerini şöyle sürdürdü: “Rusya’nın başındayken 2008 Avrupa Şampiyonası elemelerinde Estonya ve Andorra ile aynı grupta yer almıştık. Bu ekiplere karşı çok dikkatli olup beklenmedik puan kayıpları yaşamamamız gerekiyor. Romanya da Andorra da şu sıralar zor zamanlar geçiriyorlar. Sıralamadaki yerlerini yükseltmek için çaba sarf edeceklerdir.”

A Milli Takım’ın bir yenilenme sürecinden geçtiğini hatırlatan Hiddink, “Eylül 2012’de elemeler başlayana kadar kadromuz çok daha deneyimli bir hale gelecektir. İşimiz kolay olmayacak ama takımımın elemelerde iyi oynayacağına ve sonuçta başarılı olacağına olan güvenim tam” diye konuştu.

Kaynak : TFF.ORG

No Comments

Post A Comment