A Milli Takım, Avusturya da

A Milli Takım, Avusturya da

A Milli Takımımız, 2012 Avrupa Şampiyonası’nda Avusturya oynayacağı grup eleme maçı için Viyana’ya ulaştı.

A Milli Takım kafilesini Türkiye’nin Viyana Büyükelçiliği Birinci Müsteşarı Bülent Karadeniz, Başkonsolos İbrahim Mete Yağlı ve gurbetçi vatandaş karşıladı. Milliler daha sonra 14-15 araçlık bir konvoy eşliğinde Grand Wiel Otele geçti.

Milli futbolcu Cenk Tosun, Viyana’ya hareketlerinden önce yaptığı açıklamada, Kazakistan maçının kolay olmadığını herkesin gördüğünü, Avusturya maçının ise kendileri açısından final niteliği taşıdığını belirtti. Tosun, ”Kağıt üzerinde kolay gibi görünse bile, Kazakistan maçının ne kadar zor olduğunu herkes gördü. Allah’a şükür 3 puanı aldık. Şimdi Avusturya maçı bizim için final gibi olacak. Üç puanla dönersek önümüz açık, her şey güzel olacak. Belçika’nın, Azerbaycan ile berabere kalması da bizi rahatlattı. İnşallah 3 puanla döneceğiz” diye konuştu.

”ÇOK ÖNEMLİ BİR MAÇ”

Milli futbolcu İsmail Köybaşı da yaptığı açıklamada, Kazakistan maçı sonrasında alınacak bir galibiyetin büyük önem taşıdığını vurgulayarak, ”Grupta önemli bir avantaj elde etmek için çok önemli bir maça çıkacağız. En iyi ikinciliği yakalamak açısından Avusturya maçı bizim için çok önemli bir maç. Bildiğiniz üzere eksiklerimiz var ama milli takımlarda oynayan her futbolcu bu eksiklerin yerini doldurabilecek özellikte” dedi.

A Milli Futbol Takımı kafilesine Türkiye Futbol Federasyonu Başkanvekili Lutfi Arıboğan eşlik ederken, milli takımın Avusturya ile oynayacağı maç öncesi yarın Ernst Happel Stadı’nda bir antrenman yapacak.

Kaynak:TFF.org

No Comments

Post A Comment