Cenk Tosun: A Milli Takım günü çift antrenman ile tamamladı

Cenk Tosun: A Milli Takım günü çift antrenman ile tamamladı

2014 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri D Grubu’nda Estonya ve Hollanda ile karşılaşacak A Milli Takımı, hazırlıklarını sürdürüyor.

Milliler günü iki çalışma ile tamamladı. A Milli Takım oyuncuları, sabahki ilk antrenmanı teknik direktör Fatih Terim yönetiminde Kasımpaşa Kulübü’nün Kemerburgaz Tesisleri’nde gerçekleştirdi. Yaklaşık 1.5 saat süren antrenman kondüsyon çalışması ile başlayıp 5’e 2 pas antrenmanı ile devam etti.

Yine Kasımpaşa Kulübü’nün Kemerburgaz Tesisleri’nde yapılan akşam antrenmanının ilk 20 dakikası basına açık oldu. Tüm futbolcuların katıldığı ve tam sahada gerçekleşen çalışmada oyuncular 8’erli gruplar halinde top kapma çalışması ile başladılar.

Yaklaşık yarım saatin ardından oyuncular beyaz takım ve mavi takım olmak üzere ikiye ayrıldı. Beyaz takım, Gökhan Gönül ve Caner Erkin’in kanatlardan yaptığı ortalarla gol atmaya çalışırken, Mavi takım ise Hasan Ali Kaldırım ve Arda Turan’ın ortalarını gole çevirmeye çalıştı. Son derece çekişmeli ve heyecanlı geçen bu kısım oyuncular arasında da çekişmeye sahne oldu.

Antrenmanın son kısmında ise aynı takımlar yarı sahada çift kale maç yaptı. Fatih Terim yönetiminde 4’er dakikalık 3 devre halinde oynanan maçı Arda Turan’ın kaptanlığını yaptığı Mavi Takım son dakikalarda attığı gollerle 3-1 kazandı. Maçtan sonra Mavi Takım oyuncuları büyük sevinç yaşadı.

Estonya maçının hazırlıklarının İstanbul ayağını tamamlayan Milli Takım 9 Ekim Çarşamba günü saat 10.40’da Tallin’e uçacak.

No Comments

Post A Comment