Cenk Tosun: Kan değişikliği iyi geldi !

Cenk Tosun: Kan değişikliği iyi geldi !

TurkFutbol’dan Gözde Akbulut, Cenk Tosun ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdi..

Gözde Akbulut : Öncelikle tebrik ederim, dün son derece önemli bir galibiyet aldınız ligin güçlü ekiplerinden Kasımpaşa’ya karşı. Bir de gol attın. Neler söylemek istersin ?

Cenk Tosun : Teşekkür ederim. Takım olarak dünkü Kasımpaşa maçının ne kadar önemli olduğunun bilincindeydik. 21 puandaydık ve bu maçı mutlaka kazanmak zorundaydık. Onun bilincinde, maçta 90 dakika iyi mücadele edip bu sonucu hakettiğimizi düşünüyorum. Evet, attığım gole gelecek olursak tabi ki moral bakımından benim için çok önemliydi. Bülent hocamızla çıktığımız 2 idmanda da bu duran top organizasyonunu sık sık çalışmıştık ve maçta böyle bir organizasyon sonrası golü bulmam daha sevindirici bir durum oldu.

Gözde Akbulut : Geçtiğimiz hafta Hikmet Karaman’dan boşalan teknik direktörlük görevine Bülent Uygun getirildi ve onunla çıktığınız ilk maçta önemli bir galibiyet aldınız. Ekstra bir motivasyon söz konusu diyebilir miyiz ?

Cenk Tosun : Tabii ki bu kan değişikliğinin takıma iyi geldiğini düşünüyorum. Takımı motive etme konusunda iki hoca da gayet başarılı. Mesela dün maça çıkmadan önce hocamız soyunma odasında çok güzel bir konuşma yapıp takımı iyi motive etti. Bunu da zaten karşılaşmanın ilk dakikalarındaki o istekli oyunumuzun iyi yansıttığını düşünüyorum.

Gözde Akbulut : Siz futbolcuların meşhur deyimiyle Önümüzdeki maçlara bakalım. Bu hafta Beşiktaş’la deplasmanda karşılaşacaksınız. Aynı motivasyonu ve çıkışı bu maçta da sürdüreceğinize inancın tam o halde…

Cenk Tosun : Beşiktaş ligin 2. pozisyonunda olan iyi bir takım. Elbette kolay olmayacak İnönü Stadında seyircisi önünde. Ama biz Kasımpaşa karşısında oynadığımız futbolu ve daha üst performansımızı sergileyebilirsek oradan da puan veya puanlarla ayrılacağımıza inanıyorum .

Gözde Akbulut : Umarım güzel bir mücadele olur ve iyi olan kazanır…Devre arası özellikle 3 büyüklerin yaptığı flaş transferler hakkında neler söylemek istersin ?

Cenk Tosun : Ligimize ayrı bir hava katacaklarını düşünüyorum aynı zamanda tabi ligin kalitesinin de yükseldiğini düşünüyorum bu transferlerle. Özellikle Galatasaray’ın Drogba transferini çok başarılı bulduğumu söyleyebilirim.

Gözde Akbulut : Bu samimi cevapların için çok teşekkür ederim Cenk , umarım herşey gönlünce olur. Senin son olarak buradan taraftarlarınıza iletmek istediğin bir şeyler var mı ?

Cenk Tosun: Ben teşekkür ederim . Taraftarlarımızın takımı daha çok sahiplenmelerini ve desteklerini her zaman hissettirmelerini bekliyoruz ben ve tüm takım arkadaşlarım.

Turkfutbol.com / Gözde Akbulut

No Comments

Post A Comment